W chwili obecnej dysponujemy dziesięciostanowiskową pracownią komputerowo-internetową, dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, bogatą ofertą dydaktyczną. Zaangażowanie dyrektora, nauczycieli i uczniów przekłada się na środki w konkursach przedmiotowych, artystycznych, zawodach sportowych. Uczniowie osiągają wysokie lokaty w konkursach na etap centralnym i wojewódzkim z języka niemieckiego, matematyki, historii.

Z każdym rokiem powiększa się zasób księgozbioru w szkolnej bibliotece. Dzieci chętnie z czytelni, aby w chwilach ciszy i spokoju pogłębiać swoją wiedzę.

W szkole działa bardzo aktywnie od roku 1998 kółko teatralne „Promyk”. Ma ono na koncie wiele sukcesów. W 2001 r. po zwycięstwie na Powiatowym Przeglądzie Jasełek uczniowie wystąpili w etapie wojewódzkim, gdzie zdobyli wyróżnienie. Największym jednak sukcesem zespołu jest to, że ról w przedstawieniu jest zawsze mniej, niższych uczniów.

W roku 2004 stworzona została drużyna harcerska „Zdobywcy” .Harcerze aktywnie włączają się w życie szkoły organizując dla niej uroczystości i imprezy oraz reprezentując szkołę na uroczystości zewnętrzne. W ramach działalności harcerskiej organizowane są biwaki, rajdy, wieczornice itp.

Od wielu lat działa także Szkolne Koło Sportowe. Warto nadmienić, tj. W naszej szkole wychowało się kilku sportowców. Wspomnieć tu należy chociażby mistrza Polski juniorów w lekkoatletyce- Łukasza Kozłowskiego, czy też Jakuba Średzińskiego- obecnie zawodowo jeżdżącego we Francji kolarza szosowego. Od kilku lat, tradycyjnie odbywa się w sierpniu Festyn Rodzinny, który cieszy się ogromną popularnością i na serdecznie zapraszamy.